Firma UNITHERM pevná paliva a.s. byla založena v roce 1997 jako obchodní subjekt pro obchod s pevnými palivy. Navazovala na předešlou firmu Unitherm, která na trhu paliv působila již od roku 1990 a která se zaměřovala na veškeré dodávky černého i hnědého uhlí a všech druhů koksu firmám i privátním subjektům v celé České republice a na Slovensku. V současnosti firma Unitherm zásobuje palivy domácnosti a obchodníky, pro které zajišťuje paliva převážně z dovozu, podle poptávky však také z domácí produkce. K tomuto účelu firma provozuje sklad paliv v Ostravě, umístěný v areálu bývalého Dolu Heřmanice.

Kromě pevných paliv všeho druhu firma obchoduje se šrotem, který dodává hutím a velkoodběratelům v celé ČR a zahraničí. Šrot vykupuje od zpracovatelů z primárního sběru a zajišťuje veškerý servis s tím související. V omezené míře firma zajišťuje také likvidační práce z hlediska vytěžení použitelných ocelových a litinových odpadů.

Firma UNITHERM pevná paliva a.s. je společností s dlouhou tradicí a dobrou pověstí. Vítáme jakékoliv nabídky spolupráce v oborech naší činnosti.

illu